„Śpiewający Słowik” – eliminacje powiatowe w Sławatyczach

29 marca 2019 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach obyły się eliminacje powiatowe Bialskiego Powiatu Ziemskiego do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” 2019

Jury konkursu w składzie: Piotr Gierulski – przewodniczący, Vladimir Filippov– członek, Sławomir Iwaniuk – członek; po wysłuchaniu 30 uczestników zgłoszonych do konkursu postanowiło nominować do Festiwalu Wojewódzkiego następujące osoby:

1. Paulina Buraczyńska – gr. wiekowa 6-10 lat
  2. Zofia Gierulska – gr. wiekowa 6-10 lat
  3. Lena Czeczko – gr. wiekowa 6-10 lat
  4. Maria Kossak – gr. wiekowa 14-16 lat
  5. Weronika Michalczuk – gr. wiekowa 17-20 lat
  6. Arkadiusz Domański – gr. wiekowa 17- 20 lat

W związku z wysokim poziomem konkursu komisja postanowiła po konsultacji organizatora eliminacji powiatowych z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie nominować 6 osób na Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ”Śpiewający Słowik. W/w będą reprezentowali Bialski Powiat Ziemski na Wojewódzkim Festiwalu w Rykach 8 – 9 kwietnia br. Organizatorem eliminacji powiatowych był Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach. Patronat nad festiwalem sprawowali: Starosta Bialski Mariusz Filipiuk, Wójt Gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal. Impreza została zorganizowana przy wsparciu finansowym Powiatu Bialskiego i Gminy Sławatycze.

materiał: GOK Sławatycze

foto: Izabela Jaszczuk