Spotkanie dotyczące akcji "Różaniec do Granic"

W związku z prośbą kurii Diecezji Siedleckiej o pomoc w koordynacji akcji “Różaniec do Granic” 2 października w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące tego wydarzenia. W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele służb mundurowych – policji, straży pożarnej i straży granicznej, wójtowie przygranicznych gmin powiatu bialskiego oraz przedstawiciele duchowieństwa. Powiat bialski reprezentował starosta Mariusz Filipiuk.
Głównym założeniem projektu „Różaniec do Granic” jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. Akcja swoim zasięgiem obejmie przygraniczne gminy powiatu bialskiego (gm. Terespol, gm. Rokitno, gm. Sławatycze, gm. Kodeń) i miasto Terespol. W dniu wydarzenia, czyli w sobotę 7 października, punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski.
Akcja już cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego podczas poniedziałkowego spotkania w Starostwie rozmawiano o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa jej uczestników z terenu powiatu. Stąd prośba starosty bialskiego do służb m.in. ratowniczych i medycznych o szczególną tego dnia gotowość.