Środa z Profilaktyką-program profilaktyczny chorób układu krążenia.

Na prośbę Narodowego Funduszu Zdrowia przekazujemy informację na temat profilaktyki chorób układu krążenia, która jest tematem dzisiejszej akcji Środa z Profilaktyką.

Z raportu Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że aż 10 mln dorosłych Polaków ma nadciśnienie tętnicze. Nieleczone nadciśnienie może prowadzić m.in. do udarów, choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca i nerek.

W Tygodniu dla Serca Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina o możliwości skorzystania z programu profilaktycznego chorób układu krążenia (CHUK). Badania można wykonać raz na 5 lat w każdej przychodni podstawowej opieki zdrowotnej w ramach NFZ. Lista placówek realizujących program dostępna jest w wyszukiwarce Gdzie się leczyć.

Co powinniśmy wiedzieć o chorobach układu krążenia? Jak uniknąć zawału serca czy udaru mózgu? Do kogo skierowany jest program profilaktyki chorób układu krążenia? Znajdziecie Państwo na kanale YouTube Akademia NFZ.

Bezpłatne plany żywieniowe na bazie diety DASH (ang. Dietary Approaches to Stop Hypertension – dieta w leczeniu i zapobieganiu nadciśnienia) dostępne są na portalu Diety NFZ.

Ulotka

Informacja: Teresa Pazura Z-ca Dyrektora Wydziału Zdrowia LUW w Lublinie

Scroll to Top