Starosta u wyróżnionych w Agrolidze

Dziś starosta bialski Mariusz Filipiuk odwiedził Wandę i Jana Rydzów z Kobylan, którzy podczas Dnia Otwartych Drzwi w Grabanowie w ramach konkursu Agroliga 2016 w kategorii „Rolnicy” otrzymali wyróżnienie.

Państwo Rydzowie prowadzącą rodzinne gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji mleka o łącznej powierzchni 550 ha. Posiadają krowy mleczne: krowy mieszańce rasy holsztyno-fryzyjskiej oraz rasy francuskiej Montbeliarde. Średnia wydajność od krowy w stadzie to 10 000 litrów mleka. Obok produkcji mleka zajmują się również ubocznym produktem, czyli żywcem cielęcym. Staroście podczas wizyty towarzyszył Przemysław Bierdziński p.o. dyrektora Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej. Goście z powiatu zwiedzili gospodarstwo, zapoznali się z prowadzoną w nim produkcją i jeszcze raz pogratulowali tego wyjątkowego wyróżnienia.