Święto Policji 2018

16 lipca w Białej Podlaskiej odbyły się coroczne obchody Święta Policji. Podczas uroczystości 107 policjantów odebrało akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Wręczone zostały również wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w służbie.

Uroczystości związane ze Świętem Policji odbyły się w sali konferencyjnej przy ulicy Brzeskiej 41 w Białej Podlaskiej. W uroczystej zbiórce udział wzięli m.in. komendant wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc oraz zaproszeni goście, wśród których pojawili się przedstawiciele samorządów, służb i instytucji współpracujących w zakresie bezpieczeństwa na terenie powiatu bialskiego oraz duchowieństwo.

Zaproszonych gości przywitał komendant miejski Policji w Białej Podlaskiej mł. insp. Grzegorz Pietrusik. Podziękował on wszystkim policjantom za rok dobrej służby, dzięki której bialska jednostka jest pozytywnie postrzegana przez mieszkańców, a miasto i powiat uważane są za miejsca bezpieczne. Gratulował również wszystkim wyróżnionym i nominowanym funkcjonariuszom, życząc dalszej wytrwałości. Komendant dziękował także instytucjom oraz służbom, z którymi na co dzień współpracuje bialska jednostka.

Podczas uroczystości wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne. Łącznie awansowanych zostało 107 policjantów. Sześciu w korpusie oficerów, 46 funkcjonariuszy otrzymało awans w korpusie aspirantów, 50 policjantów otrzymało awans w korpusie podoficerów oraz 5 policjantów w korpusie szeregowych. Poza mianowaniem funkcjonariuszy na wyższe stopnie służbowe Komendant Wojewódzki Policji przyznał 40 policjantom i pracownikom cywilnym nagrody za ponadprzeciętne zaangażowanie, własną inicjatywę w służbie oraz wzorowe wykonywanie zadań służbowych.

Komendant wojewódzki złożył wszystkim policjantom i policjantkom oraz pracownikom cywilnym życzenia i podziękowania za trud i wytrwałość w realizacji codziennych zadań. Policjanci otrzymali również podziękowania i życzenia od zaproszonych gości, m.in. starosty bialskiego Mariusza Filipiuka.

 

Scroll to Top