Święto Rokitna na zdjęciach

Gmina Rokitno przeżywała w ubiegły weekend swoje święto. Harmonogram wydarzenia, które zaplanowano na dwa dni, był obfity w różnego rodzaju atrakcje. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tegoroczne Dni Gminy Rokitno zostały zrealizowane w ramach festynu Publiczno-Edukacyjnego „Stop uzależnieniom i przemocy”. W związku z tym na terenie imprezy obowiązywał bezwzględny zakaz sprzedaży i spożywania napojów alkoholowych.

Zabawa rozpoczęła się od sobotnich zawodów sportowo-rekreacyjnych. Jako pierwszy odbył się konkurs wędkarski na Bugu o Puchar Wójta Gminy Rokitno Jacka Sawczuka. Najlepszym wędkarzem okazał się Robert Trofimiuk. Zaraz za nim na podium stanęli Sławomir Kononiuk i Józef Pliszka. Następnie w Rokitnie rozegrano Powiatowy Turniej Piłki Nożnej, w którym triumf święcił Klub Piłkarski „Granica” Terespol. Drugie miejsce zajął GLKS Rokitno, na trzecim zaś znaleźli się Oldboje Rokitno. Najlepszym bramkarzem został Bartosz Żmudziński (Rokitno), najwszechstronniejszym zawodnikiem – Bartłomiej Sosidko (Terespol), najlepszym strzelcem – Hubert Trochonowicz (Rokitno).

W Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej Jednostek OSP z Gminy Rokitno zwyciężyli strażacy z OSP w Lipnicy. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno ochotnicy z OSP Rokitno i OSP Olszyn.

I Powiatowy Marsz Nordic Walking, który odbył się tego samego dnia podzielony był na 3 kategorie. Oto lista zwycięzców:
Kobiety do 40 lat: 1 miejsce – Magdalena Mandziuk (Biała Podlaska), 2 miejsce – Anna Mandziuk (Biała Podlaska), 3 miejsce – Sylwia Sołtysiak (Biała Podlaska).
Kobiety 40+: 1 miejsce – Marta Mandziuk (Biała Podlaska), 2 miejsce – Anna Tur (Rokitno), 3 miejsce – Bożena Szymczuk – (Rokitno).
Mężczyźni Open: 1 miejsce – Paweł Jagiełła (Biała Podlaska), 2 miejsce – Adam Szewczuk (Rokitno), 3 miejsce – Adam Bebko (Terespol).

Drugi dzień Dni Gminy Rokitno rozpoczął się od uroczystej mszy świętej w intencji mieszkańców. Zaraz po niej odbyła się część oficjalna, w której uczestniczyli włodarze gminy, przedstawiciele innych instytucji oraz radni. Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej reprezentował Wicestarosta Bialski Janusz Skólimowski, który na wniosek Wójta Rokitna wręczył Medal Zasłużony dla Powiatu Bialskiego. Wsród odznaczonych znaleźli się: Bolesław Niedzielski z Rokitna (odebrała małżonka Anna), Wacław Sudewicz z Olszyna i Stanisław Chomicz z Cieleśnicy. Również na wniosek Wójta  Jacka Szewczuka, Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”  przyznał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymała ją Jadwiga Dawidziuk – założycielka zespołu Podlasianki w Rokitnie. Odznakę wręczał poseł Marcin Duszek.

Na niedzielę przewidziano również cześć artystyczną. Przed zgromadzonymi gośćmi zaprezentowali się soliści (Amelia Wojdat, Julia Stefaniuk, Sylwester Kwiatkowski) i dziecięcy Zespół Śnieżynki, działający przy tamtejszej GIK. Występy dały również „Podlasianki” z Rokitna, Zespół „Jutrzenka” i Kapela Retro
z Rogoźnicy oraz Zespół „Bokinczanka” z Bokinki Królewskiej. Dwudniową imprezę zwieńczyła zabawa taneczna przy muzyce Zespołu Relax i dyskotekowych rytmach DJ Wojtasa – Wojtka Darczuka z Horbowa.

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Rokitno i Gminna Instytucja Kultury w Rokitnie, przy wsparciu m.in. Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

 

Inf.: GIK Rokitno

zdjęcia: Grzegorz Łukomski

 

Scroll to Top