Terespol stolicą eisstocka w Polsce

Śmiało można powiedzieć, że Terespol przez dwa dni stał się sportową stolicą eisstocka w Polsce. W Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza w dniach 18 – 19 maja 2019 r. wystartowało aż 16 drużyn. Byli reprezentanci: Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi i Polski. Zawody rozpoczęły się uroczystym przemarszem drużyn. W ceremonii otwarcia wzięli udział: burmistrz, Jacek Danieluk i przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Eisstocka, Udo Raicheneker. Zawody odbywały się na boisku ALO i na parkingu przy ul. Wojska Polskiego. To drugie miejsce, zwłaszcza było świetnym miejscem promocji tej dyscypliny sportu. Poruszający się główną ulicą miasta bardzo często zatrzymywali się i obserwowali z ciekawością tę nietypową grę. Nad całością rozgrywek czuwał Andrzej Korbal, który „załatwił” nawet pogodę. Zawody przebiegały zgodnie z zasadami fair play. W wyniku rywalizacji po pierwszym dniu do finału awansowało osiem najlepszych drużyn. Ostatecznie  Turniej wygrała drużyna Building Trust Brześć przed seniorami z Terespola ( Andrzej Korbal, Marek Czerwiński, Jacek Wiśniewski i Bartek Wiśniewski) i Bisonami z Brześcia. Na czwartym miejscu rywalizację zakończył Real Brześć, na piątym juniorzy z Brzescia , a na szóstym II drużyna z Grodna. Reprezentujący Terespol U19 w składzie: Agata Korzeniewska, Paulina Biłanicz, Piotr Żmińczuk, Stanisław Daniluk i Tomasz Wasil zajęli 12 miejsce, a na 13 miejscu uplasowali się U16: Czarek Zaorski, Kazik Soczewko, Arek Jaszczyk, Karol Dmitruk i Janek Daniluk. Trzy najlepsze drużyny otrzymały medale, a sześć pierwszych drużyn okazałe puchary. Zawody dofinansowali: Urząd Miasta w Terespolu i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. Organizatorem zawodów byli: UKS „Młodzi” i Klub Olimpijczyka przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu.

Krystyna Pucer