„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” – X edycja – Międzyrzec Podlaski

Plakat- Bieg Tropem Wilczym

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej z przyjemnością zaprasza na bieg uliczny ”Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który odbędzie się dnia 6 marca 2022 roku o godz. 12.00 w Międzyrzecu Podlaskim na dystansie symbolicznym 1963 metry. Start uczestników biegu o godz. 12:15, ul. Kościelna przy muralu Żołnierzy „Wyklętych”. Symboliczny dystans to rok śmierci ostatniego Żołnierza Niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka pseud. Lalek.

Przedsięwzięcie to ma charakter ogólnopolski, a nawet wykracza poza granice naszego kraju. Jego pomysłodawcą i koordynatorem jest Fundacja „Wolność i Demokracja” z siedzibą w Warszawie. Impreza jest  zaplanowana jednocześnie w kilkuset miejscowościach.

Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Zapisy imienne prowadzone są w formie zgłoszenia telefonicznego pod nr 83 371 20 15 do wyczerpania limitu miejsc (100 osób).  Udział w biegu jest bezpłatny. Nie przewiduje się kategorii wiekowych. W biegu mogą uczestniczyć wszyscy zdolni do przebiegnięcia tego dystansu: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy. Mile widziane są rodziny. Organizator zapewnia opiekę medyczną.

W dniu 6 marca 2022 r. o godzinie 11.00 nastąpi otwarcie Biura Zawodów, które będzie mieściło się w obiektach Zespołu Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim, ul. Warszawska 30. Tam również odbędzie się weryfikacja uczestników oraz wydawanie numerów startowych.

Zachęcamy do udziału w biegu.

Regulamin biegu