V Bieg po Zdrowie w Piszczacu

22 września 2019 roku odbył się  V Bieg po Zdrowie, którego celem jest profilaktyka i promocja zdrowia w celu zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności z powodu chorób układu krążenia.
Zawodnicy wystartowali z boiska Zespołu Placówek Oświatowych w Piszczacu, pobiegli ulicami Ogrodową, Spółdzielczą, Rynkową, Szosową, następnie Ogrodową ze skrętem do miejscowości Zalutyń, dalej nawrót w Zalutyniu koło szkoły i powrót do Piszczaca w ulicę Ogrodową. Pięciokilometrową trasę w kategorii mężczyzn najszybciej pokonał Marek Jaroszuk z Łomaz z czasem 18 minut 15 sekund. Drugi na mecie Tomasz Krywczuk (Warszawa/Studzianka) stracił do zwycięzcy zaledwie 18 sekund uzyskując czas 18 minut 33 sekundy. Trzeci na mecie zameldował się Tomasz Sokołowski z Białej Podlaskiej z czasem 19 minut 56 sekund.  Wśród Pań wygrała Anna Chustecka (Wisznice) 21:13, drugie miejsce zajęła Aleksandra Hordejuk – Gryczka z Białej Podlaskiej (czas: 23:53.) a trzecie Justyna Żebrowska z Janowa Podlaskiego osiągając rezultat 24:28. Wśród mieszkańców gminy Piszczac wygrała Bernadetta Prokopiuk, która trasę pokonała w 25 minut i 3 sekundy. Za nią uplasowała się kolejna z mieszkanek gminy Piszczac Natalia Holc.
Tą samą trasę pokonali uczestnicy Nordic Walking. Jako pierwszy na metę dotarł Michał Męczyński z Miś (czas: 32:33), tuż za nim Mikołaj Męczyński (Misie) z czasem 32:44, trzecie miejsce zajął Dawid Gnus (Biała Podlaska) uzyskując czas 33 minuty 11 sekund. Wśród kobiet pierwsza była Teresa Hryciuk (Biała Podlaska) z wynikiem 36 minut 41 sekund, na drugim miejscu uplasowała się Agnieszka Juchnikowska z Białej Podlaskiej (37:53), trzecie Bożena Zbieć z Siedlec z wynikiem 37:56.
Organizatorami V Biegu po Zdrowie byli Wójt Gminy Piszczac Kamil Kożuchowski, Gminne Centrum  Kultury i Sportu w Piszczacu , Powiat Bialski- Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej (dotacja z budżetu powiatu w wysokości 2 tys. zł).