V Charytatywny Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu 2022 – Pobiegniemy, popłyniemy, dojedziemy do celu! –  Zaproszenie

27 sierpnia 2022 roku, będzie to świat aktywnych sportowców jak i amatorów.

Charytatywny Triathlon i Paratriathlon sztafetowy Kraina Bugu pod patronatem: Czesława Langa, Lidii Chojeckiej, Jarosława Kailinga, przebiega malowniczą trasą wyznaczoną w obrębie województwa: lubelskiego i podlaskiego przez gminę Janów Podlaski, Konstantynów oraz Mielnik. Wydarzenie to jest formą rywalizacji sportowej dla firm, rodzin, grup znajomych, klubów sportowych oraz formą integracji osób pełnosprawnych
z niepełnosprawnymi. Podczas wydarzenia organizowane są także bezpłatne biegi dla dzieci w wieku 5-12 lat.

Triathlon Kraina Bugu powstał z myślą o osobach niepełnosprawnych. Przychód z opłat startowych i wpłat od sponsorów zostanie przeznaczony na mieszkania chronione, które są formą pomocy społecznej przygotowującą pod opieką specjalistów osoby tam przebywające do prowadzenia samodzielnego życia lub wspomagającą te osoby w codziennym funkcjonowaniu. Ludzie niepełnosprawni mają prawo do normalnego życia w społeczeństwie.

Trasa Triathlonu wynosi 48 km i jest podzielona na trzy odcinki:

• BIEG – 6,75 km na trasie Zamek Janów Podlaski – Stary Pawłów – Stadnina Koni Janów Podlaski – Zamek Janów Podlaski;
  • SPŁYW KAJAKOWY PO RZECE BUG – 15 km na trasie Niemierów – Mielnik a WYŚCIG KAJAKOWY w Paratriathlonie – 1,4 km przeprowadzony zostanie na stawie rekreacyjnym na terenie Zamku Janów Podlaski;
  • WYŚCIG ROWEROWY – 27 km na trasie Janów Podlaski – Gnojno – Konstantynów – Zamek Janów Podlaski.

Triathlonu nie pokonujesz sam – to zawody DRUŻYNOWE. W skład sztafety wchodzą 3-4 osoby, a każda z nich do pokonania będzie miała jeden z triathlonowych etapów. Natomiast w spływie kajakowym dopuszcza się drużyny 2-osobowe.

Zwycięzcami Imprezy będą członkowie Drużyn, którzy w podsumowaniu wyników 3 wyścigów w poszczególnych kategoriach: Drużyn i Para drużyn uzyskają najkrótszy czas.

Zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach otrzymają następujące vouchery:

• I nagroda – voucher 3000 zł na pobyt w Arche Hotelach, nagrody rzeczowe
  • II nagroda – vouchery na pobyt w Arche Hotelach, nagrody rzeczowe
  • III nagroda – vouchery na pobyt w Arche Hotelach, nagrody rzeczowe

Dodatkowo w każdej z dyscyplin: bieg, spływ kajakowy, rower, zostaną przyznane nagrody dla osób, które osiągnął najkrótszy czas w swojej dyscyplinie i kategorii z podziałem na mężczyzn i kobiety. Zespół kajakarzy składający się z kobiety i mężczyzny, zaliczany jest do kategorii męskiej.

Zgłoszenia na Imprezę będą przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej: https://dostartu.pl/triathlon-i-paratriathlon-kraina-bugu-27-08-2022-v6773

Zgłoszenia on-line będą przyjmowane do dnia 19 sierpnia 2022 r.

Opłata startowa za udział za całą drużynę wynosi:

• 300 zł do 31.05.2022
  • 400 zł do 30.06.2022
  • 500 zł do 31.07.2022
  • 600 zł do 19.08.2022

Drużyny z Paratriathlonu są zwolnione z opłaty startowej.

Dla osób nie biorących udziału w zawodach zostanie przygotowana strefa relaksu na świeżym powietrzu.

Osoby chętne do uczestnictwa zapraszamy do kontaktu 25 644 14 64.

Regulamin https://arche.pl/file/File_62a874502f13d.pdf

Plakat Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu wraz z mapą https://arche.pl/file/File_62975977aa2b8.pdf