V Konferencja Szkół Promujących Zdrowie

W dniu 29 listopada 2011 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej V Powiatowa Konferencja Szkół Promujących Zdrowie.

Uroczystego otwarcia konferencji i powitania zaproszonych gości dokonał Starosta Bialski, który pogratulował szkołom zaangażowania w pracę na rzecz promocji zdrowia
w szkołach.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Grażyna Skoczek – członek Zespołu ds. Promocji Zdrowia w Szkole z Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, pracująca w komisji przyznającej Krajowy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła słuchaczom procedurę nadawania powyższego certyfikatu.

Ważnym wydarzeniem było wręczenie przez Starostę Bialskiego Tadeusza Łazowskiego i panią Annę Jureczek – Powiatowego koordynatora ds. Szkół Promujących Zdrowie Certyfikatów przynależności do Powiatowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Certyfikaty otrzymały następujące trzy szkoły z terenu Powiatu Bialskiego, tj. Gimnazjum Sportowe Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Międzyrzecu Podlaskim oraz Szkoła Podstawowa im. Kajetana Sawczuka w Komarnie Kolonii.

Podczas konferencji podsumowano organizowany przez Wydział Spraw Społecznych wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Białej Podlaskiej konkursu na plakat o tematyce antynikotynowej. Laureatom wręczone zostały atrakcyjne nagrody.

Na konferencji swoimi doświadczeniami związanymi z realizacją koncepcji Szkół Promujących Zdrowie podzieliło się Gimnazjum Sportowe Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.
Zachęcamy szkoły i przedszkola, które jeszcze nie wyraziły swojej woli ubiegania się o członkostwo w Powiatowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie do podjęcia działań zmierzających w tym kierunku.