VI Cross Maraton Jana Kulbaczyńskiego po Ziemi Piszczackiej i Kodeńskiej

Wójt Gminy Piszczac Kamil Kożuchowski, Wójt Gminy Koden Jerzy Troć, Gminne Centrum Kultury i Sportu, Gmina Piszczac, Jan Kulbaczyński przy współudziale, Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, Gminy Kodeń, OSP Piszczac, Szkoły Podstawowej w Połoskach zapraszają  17 marca 2018 na „VI Cross Maraton Jana Kulbaczyńskiego po ziemi piszczackiej i kodeńskiej”. Jest to jedyny maraton w okolicy wśród licznych organizowanych biegów długodystansowych. Trasa 42 km i 195 metrów będzie wiodła po drogach polnych i leśnych powiatu bialskiego w granicach gmin Piszczac oraz Kodeń. Ponadto zawodnicy przebiegną około 2 km ulicami Kodnia zakręcając obok Bazyliki Św. Anny do Elżbiecina i z powrotem przez Zahorów, Trojanów do Połosek gdzie przy szkole podstawowej będzie znajdowała się meta. Pomysłodawcą rywalizacji na królewskim dystansie jest Jan Kulbaczynski z Kodnia.  Limit czasu dla maratończyków wynosi 6 godzin.  Start nastąpi przy kościele w Połoskach 17 marca 2018 roku o godz. 9:00. Biuro Zawodów będzie czynne od godz. 7:00 w szkole. Rywalizacji na królewskim dystansie towarzyszyć będzie I Półmaraton Nordic Walking.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 marca 2018 roku lub do wyczerpania limitu 150 miejsc telefonicznie pod numerem telefonu 501 266 672 lub emailem gckis@piszczac.pl Opłata startowa wynosząca 65 zł obejmuje ubezpieczenie, pamiątkową koszulkę, posiłek po biegu i punkty nawadniania na trasie. Dla najlepszych maratończyków w klasyfikacji ogólnej w podziale na kobiety i mężczyzn oraz w kategoriach przewidziano puchary. Każdy kto ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal.

Regulamin VI Cross Maraton Jana Kulbaczyńskiego