VIII edycja Biegu "Tropem Wilczym" w Międzyrzecu Podlaskim

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to impreza, której celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w lat ach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Inicjatorem akcji jest Fundacja Wolność i Demokracja.
W Międzyrzecu Podlaskim organizatorami biegu byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Zespół Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim.
W tym roku biegi odbyły się 1 marca na dystansie honorowym 1963 m. Trasa prowadziła ulicami Międzyrzeca Podlaskiego: Kościelną, Piłsudskiego, Wiejską, Sienkiewicza i Warszawską. Start biegu poprzedziła krótka, okolicznościowa prelekcja. Następnie wszyscy przeszli pod mural przy ul. Kościelnej upamiętniający dwóch żołnierzy AK-WiN: por. Franciszka Michaluka ps. Polny z Tłuśćca oraz por. Stanisława Miszczuka ps. Kłos z Rogozneczki, spod którego wystartowali uczestnicy biegu.
Miejsca w biegu były limitowane. Założono udział 150 osób i limit miejsc został wyczerpany. Bieg odbył się przy sprzyjających warunkach pogodowych. Rozpiętość wieku biegaczy była duża z przewagą dzieci. Wszyscy w dobrej kondycji dotarli dom mety. Dystans biegu pokonał także niepełnosprawny Robert Pasko. Biegacze na mecie otrzymali pamiątkowy medal i zaproszenie na gorącą grochówkę. Po biegu chętni mogli uczestniczyć w strzelaniu z broni pneumatycznej zorganizowanym w szkolnej strzelnicy.
Serdecznie dziękujemy dyrekcji oraz pracownikom Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim za obsługę organizacji biegu. Szczególne podziękowania składamy też na ręce służb porządkowych, tj. Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim, Straży Miejskiej i Policji w Międzyrzecu Podlaskim.