Warsztaty musicalowe w Niemczech

W dniach 27 października – 4 listopada 2018 roku grupa 10 uczniów ze Szkolnego Koła Teatralnego ZSE w Międzyrzecu Podlaskim uczestniczyła w międzynarodowych warsztatach artystycznych w Hennigsdorf w Niemczech, w powiecie Oberhavel. Były to kolejne warsztaty mające na celu integrację młodzieży polskiej i niemieckiej we wspólnym działaniu o charakterze artystycznym. Główny cel tych warsztatów to wystawienie międzynarodowego musicalu „Pogodnym do pochmurnego”. Instruktorami byli profesjonaliści w dziedzinie śpiewu i choreografii oraz pracownicy powiatowej szkoły muzycznej w Oranienburgu. Zajęcia prowadzono w języku angielskim. Młodzież szlifowała swoje talenty oraz sama, pokazując swoje umiejętności, stworzyła scenariusz przedstawienia. Oprócz intensywnych ćwiczeń był też czas na integrację i wypoczynek. Organizatorzy zadbali o rozrywkę w formie wycieczek do parku linowego i Muzeum Szpiegostwa w Berlinie. W czasie tych wyjazdów uczniowie integrowali się z grupą młodzieży niemieckiej, grupą z powiatu siedleckiego  oraz poznawali nową kulturę i obyczajowość.

Uroczyste przedstawienie odbyło się 3 listopada w murach Powiatowego Zespołu Szkół Zawodowych w Hennigsdorf. Pojawili się na nim znamienici goście w  osobach  władz powiatu Oberhavel, starosty i przedstawicieli powiatu siedleckiego oraz dyrektora, nauczycieli i uczniów  Powiatowej Szkoły Muzycznej w Oranienburgu. Na musical przybyła również lokalna społeczność miasteczka Hennigsdorf. Spektakl spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, młodzi artyści byli długo oklaskiwani a w lokalnej prasie pojawiły się przychylne recenzje.

Tuż przed powrotem do Polski, w niedzielę 4 listopada, nastąpiły bardzo emocjonalne pożegnania, wymiana kontaktów oraz zapewnienia o chęci dalszej współpracy wszystkich uczestników warsztatów.

materiał przesłany przez Jolantę Zbucką

 

Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Scroll to Top