Wręczenie Certyfikatu Ministra Zdrowia szpitalowi powiatowemu

11 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatu Akredytacyjnego Ministra Zdrowia przyznanego Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim.

W spotkaniu dyrekcji i pracownikom szpitala powiatowego towarzyszyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie Karol Tarkowski, były poseł na Sejm RP Franciszek Stefaniuk, Zastępca dyrektora Biura Organizacji, Kadr i Budżetu Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Oddział w Białej Podlaskiej Małgorzata Bogusz, Ordynator Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej lek. med. Riad Haidar, wójtowie Piotr Kazimierski i Krzysztof Adamowicz oraz burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot. Powiat bialski reprezentowali: starosta Mariusz Filipiuk, wicestarosta Janusz Skólimowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kostka oraz radni: Marzenna Andrzejuk, Jolanta Zbucka, Arkadiusz Maksymiuk, Paweł Litwiniuk i Tomasz Bylina.

Starosta bialski Mariusz Filipiuk pogratulował całemu zespołowi szpitala wyróżnienia, wręczając dyrektorowi szpitala Wiesławowi Zaniewiczowi pamiątkowy grawerton.

Przypomnijmy, że w lutym tego roku SP ZOZ w Miedzyrzecu Podlaskim uzyskał pozytywną ocenę w zakresie standardów akredytacyjnych określonych obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 18 stycznia 2010 r. w sprawie standardów akredytacyjnych w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych oraz funkcjonowania szpitali. Certyfikat Akredytacyjny został przyznany szpitalowi powiatowemu na okres 3 lat i jest ważny do 7 lutego 2021 roku.