XI Powiatowy Barbórkowy Turniej Piłki Siatkowej w Zalesiu

W  dniu 11.12.2022 r. o godz. 13.00 na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Zalesiu dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego i gościnności Gminy Zalesie odbył się XI Barbórkowy Turniej Siatkówki LZS. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn, rozegrano go w 2 grupach systemem „każdy z każdym” na 2 boiskach. W trakcie rozgrywek zawodnicy otrzymali posiłek regeneracyjny. Drużyny nagrodzono pamiątkowymi pucharami i dyplomami za poszczególne miejsca.

Wśród zaproszonych gości byli: Z-ca Wójta Gminy Zalesie – Tomasz Szewczyk, Przewodniczący Rady Gminy Zalesie – Wojciech Szymanek, Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS i równocześnie  Radny Powiatu Bialskiego  – Arkadiusz Maksymiuk, Radny Gminy Biała Podlaska  – Mateusz Siwiec, Radny Gminy Biała Podlaska  Sebastian Gałązka dyr. szkoły Pani Teresa Kusiak , z-ca dyr. szkoły Iwona Jarmoszewicz , Koordynator ds. oświaty Wojciech Kołodyński, trener sekcji kulturystycznej – Franciszek Szabluk. Nad poprawnym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny Wiesław Rzymowski; Z-ca Prezesa ULPKS „Gaj” Zalesie.

Grupa A

„Glob-Max” Czosnówka                      –             „Starzy i młodsi” Biała P.                    0:2          (8-15, 13-15)

„Starzy i młodsi” Biała P.                     –              ULPKS „Gaj” Zalesie                            2:1          (12-15, 15-11, 15-12)

ULPKS „Gaj” Zalesie                            –              „Glob-Max” Czosnówka                      0:2          (17-19, 12-15)

Grupa B

„Dor-Track” Biała P.                            –              „Ryżojady” Biała P.                              2:0          (15-7, 15-8)

„Ryżojady” Biała P.                              –              „Niedźwiadki” Studzianka                  0:2          (walkower)

„Niedźwiadki” Studzianka                  –              „Dor-Track” Biała P.                            0:2          (9-15, 9-15)

Półfinał

A 1  „Starzy i młodsi” Biała P.                                 2         –        0                   „Niedźwiadki” Studzianka B2

B 1 „Dor-Track” Biała P.                                           0         –       2                     „Glob-Max” Czosnówka A2

Mecz o III miejsce

„Niedźwiadki” Studzianka            0   –      2       „Dor-Track” Biała P.

Mecz o I miejsce

„Glob-Max” Czosnówka                        2  –   0             „Starzy i młodsi” Biała P.

Miejsca po pierwszym Turnieju :

1.  „Glob-Max” Czosnówka
  2. „Starzy i młodsi” Biała Podlaska