XII edycja Biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Międzyrzecu Podlaskim

Ideą biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, którego organizatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja to oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

W tym roku bieg odbył się 3 marca na dystansie honorowym 1963 m. Trasa prowadziła ulicami Międzyrzeca Podlaskiego: Kościelną, Piłsudskiego, Wiejską, Sienkiewicza i Warszawską. Uczestnicy Biegu zebrali się przy muralu upamiętniającym żołnierzy AK – WiN przy ulicy Kościelnej, gdzie wysłuchali wystąpienia Wicestarosty Bialskiego Janusza Skólimowskiego a następnie ruszyli w trasę.

Bieg odbył się przy sprzyjających warunkach pogodowych. W biegu wystartowało 120 uczestników w różnym wieku, zarówno dzieci, jak i dorośli oraz seniorzy. Biegacze na mecie otrzymali pamiątkowy medal i zaproszenie na gorącą grochówkę. Tuż po biegu, chętni uczestnicy mogli spróbować swoich sił na strzelnicy przy Zespole Szkół Technicznych.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji oraz nauczycielom z Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim za pomoc w wydawaniu pakietów startowych oraz organizacji biegu. Szczególne podziękowania składamy na ręce służb porządkowych, tj.: Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim i Policji w Międzyrzecu Podlaskim.

Dziękujemy również Firmie Dr Gerard za ufundowanie słodkich upominków, które zostały dołączone do pakietów startowych oraz Zakładowi Mięsnemu Karol w Strzakłach za przygotowanie grochówki wojskowej.

Scroll to Top