XIV Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Terespol-Brześć

XIV Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Terespol – Brześć odbył się 15.06.2019 r. pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, pod hasłem „Wiele dróg, jeden cel”. Na starcie w Terespolu stanęło 65 osób reprezentujących: Białoruś, Francję i Polskę.

W pięknym, zgodnym z ceremoniałem olimpijskim otwarciu (była flaga, hymn, znicz i apel olimpijski) wzięli udział reprezentanci wszystkich krajów. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych Terespola i Brześcia oraz liczni kibice.

Wszyscy, którzy dotarli do mety na stadionie miejskim w Brześciu, mogą bez wątpienia czuć się zwycięzcami. Oprócz dystansu 10 km i rywali musieli pokonać własne słabości związane z bardzo wysoką, bezwietrzną temperaturą. Dali radę! Pokonali granicę dosłownie i w przenośni. W czasie biegu mogli liczyć na wzajemną pomoc. Zwyciężył duch sportu, przyjaźni i fair play.

Organizatorami zawodów byli: Miejski Ośrodek Kultury, Klub Olimpijczyka i Urząd Miasta w Terespolu.

Przedsięwzięcie wsparli: Urząd Marszałkowski w Lublinie oraz Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

Zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy godnie wpisali się w obchody jubileuszu 100- lecia PKOL.