XXII Integracyjny Turniej Siłowy o Puchar Wójta Gminy Janów Podlaski w wyciskaniu sztangi leżąc

Dnia 14 maja 2023 roku w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim, po trzyletniej przerwie związanej z pandemią, odbył się dwudziesty drugi Integracyjny Turniej Siłowy o Puchar Wójta Gminy Janów Podlaski w wyciskaniu sztangi leżąc – współfinansowany przez Powiat Bialski oraz Gminę Janów Podlaski.

Celem turnieju była między innymi popularyzacja dyscypliny sportu jaką jest wyciskanie sztangi leżąc jak również integracja środowisk w ramach rywalizacji sportowej. Organizatorami imprezy byli: Zespół Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim, Urząd Gminy w Janowie Podlaskim oraz Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim.

W turnieju wzięło udział 34 zawodników z powiatu bialskiego. Rywalizowali oni w 9 kategoriach wagowych mężczyzn, w jednej kategorii wagowej kobiet, 2 kategoriach wiekowych oraz w kategorii „Open” kobiet i mężczyzn. Sędzia Główny- Maciej Kublik. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, medale oraz dyplomy.

Impreza ta nie zostałaby zorganizowana, gdyby nie hojność pozostałych sponsorów, którymi w tym roku byli: Zespół Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim, Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim, Zakład Kamieniarski Pana Marcina Peszuka, Grupa „Fitness” kobiet z Janowa Podlaskiego prowadzona przez Panią Dorotę Jakimiuk-Orzechowską, Pan Mariusz Bondaruk, Pan Wiesław Fila oraz Pan Maciej Kublik.

Organizatorzy serdecznie dziękują zawodnikom oraz  kibicom za udział w imprezie oraz wszystkim, którzy  pomagali w organizacji zawodów za okazaną pomoc. Zapraszamy do Janowa Podlaskiego za rok na XXIII Integracyjny Turniej Siłowy o Puchar Wójta Gminy Janów Podlaski w wyciskaniu sztangi leżąc.

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Kobiety:

• kategoria wagowa otwarta:
  1. Parafiniuk Sylwia (Pro-Gym Biała Podlaska) – 67,5 kg

1. Kozakiewicz Kacper (Zalesie) – 112,5 kg
  2. Adamiuk Mateusz (Janów Podlaski) – 92,5 kg
  • do 82,5 kg:

Nie zgłosił się żaden zawodnik

• do 90 kg:
  1. Zając Paweł (Państwowa Straż Pożarna Biała Podlaska) – 152,5 kg
  2. Sadowski Jarosław (Janów Podlaski) – 150 kg
  3. Demianiuk Grzegorz (Janów Podlaski) – 107,5 kg