XXXVII Memoriał Mariana Kapysia w Piszczacu

W niedzielę 19 grudnia 2021 na obiektach ZPO w Piszczacu odbył się XXXVII Memoriał pierwszego prezesa Lutni Chotyłów – Mariana Kapysia oraz VIII Memoriał pierwszego prezesa Lutni Piszczac – Krzysztofa Dawidziuka.

W turnieju piłki nożnej dla rocznika 2010 i młodszych brały udział następujące zespoły: Lutnia Piszczac I, Lutnia Piszczac II, Lutnia 2012, Olimpia Jabłoń, KS Red Sielczyk oraz Lobos Football Academy Biała Podlaska.

Po dniu pełnym sportowych emocji i niezwykle wyrównanych spotkań padły następujące rozstrzygnięcia:

1. miejsce: Lutnia Piszczac I

2. miejsce: Olimpia Jabłoń

3. miejsce: Lutnia Piszczac II

4. miejsce: Red Sielczyk

5. miejsce: Lobos Biała Podlaska

6. miejsce: Lutnia Piszczac 2012

Organizatorzy przyznawali również wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy strzelec turnieju: Jakub Żukowski (Lutnia Piszczac) – 19 bramek

Najlepszy zawodnik turnieju: Szymon Kozak (Olimpia Jabłoń)

Najlepszy obrońca turnieju: Grzegorz Parafiniuk (Lutnia 2012)

Najlepszy bramkarz turnieju: Dawid Lipka (Lutnia Piszczac) Najmłodszy zawodnik turnieju: Kajetan Żurkowski (Red Sielczyk)

Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali również pamiątkowe medale, które wręczali: Prezes Lutni – Piotr Dawidziuk, Radny Powiatu Bialskiego – Paweł Stefaniuk oraz Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Jacek Szczepaniak.

Wsparcie finansowe otrzymaliśmy z Powiatu Bialskiego oraz Gminy Piszczac.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów wspaniałej sportowej postawy.

Foto: Piotr Kurowski Tekst: Gabriela Bielińska