XXXVIII Memoriał Mariana Kapysia w Piszczacu

W dniu 03.12.2022 r. w Hali Zespołu Placówek Oświatowych w Piszczacu, odbył się XXXVIII Memoriał Mariana Kapysia i IX Memoriał Krzysztofa Dawidziuka. Pierwszy to jeden z założycieli i prezes klubu Lutnia Chotyłów, drugi wprowadził klub Lutnia Piszczac w XXI wiek. Obaj zasłużeni dla środowiska piłkarskiego w naszej Gminie.

W turnieju upamiętniającym te postacie wzięło udział 6 drużyn (łącznie 90 osób):

1. Lutnia I Piszczac rocznik 2013
  2. Lutnia II Piszczac rocznik 2014/2015
  3. Lobos Biała Podlaska
  4. Tytan Wisznice
  5. Victoria Parczew
  6. LZS Dobryń

Turniej uświetnili swoją obecnością radny powiatu bialskiego Paweł Stefaniuk, radny gminy Piszczac Jacek Szczepaniak, prezes klubu Lutnia Piszczac Piotr Dawidziuk oraz Andrzej Haponiuk Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu.

Każdy z zawodników biorących udział w Memoriale otrzymał medal za uczestnictwo, a każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar.  W związku z unifikacją, w tej kategorii nie prowadzono klasyfikacji pucharowej. Natomiast zostali wyróżnieni:

• Król Strzelców turniejuDamian Kulicki – Lobos Biała Podlaska
  • Najlepszy bramkarz turniejuJakub Neścioruk –  Lutnia Piszczac 2013

W każdej z drużyn trenerzy wyróżnili najlepszych zawodników:

• Lutnia 2013 – Filip Mućko
  • Lutnia 2014/2015 – Maksymilian Sylwesiuk
  • Lobos Biała Podlaska – Kacper Stefaniuk
  • Victoria Parczew – Maciej Czerski
  • LZS Dobryń – Filip Pacyna
  • Tytan Wisznice – Szymon Kurowski

Turniej został dofinansowany przez Powiat Bialski, GCKiS w Piszczacu, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piszczacu oraz rodziców, którzy przygotowali poczęstunek dla piłkarzy i zaproszonych gości.

Tekst i zdjęcia: Piotr Kurowski