Zapraszamy 3 marca br. do udziału w biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Międzyrzecu Podlaskim

Zachęcamy dołącz do biegaczy i uczcij pamięć Żołnierzy Wyklętych biegnąc Tropem Wilczym!

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej we współpracy z Zespołem Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim jest organizatorem  lokalnego biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Międzyrzecu Podlaskim na symbolicznym dystansie  1963 m. Symboliczny dystans to rok śmierci ostatniego Niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka pseud. Lalek, Laluś. Ten bieg zyskał miano honorowego i jest najpopularniejszym dystansem.

Przedsięwzięcie to ma charakter ogólnopolski, a nawet wykracza poza granice naszego kraju. Jego pomysłodawcą i koordynatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja z siedzibą w Warszawie. Impreza jest  zaplanowana w dniu 3 marca 2019 r. (niedziela) jednocześnie w około 360 miejscowościach.  Na pasjonatów tego sportu czeka pakiet startowy, który zawierać będzie między innymi unikatowe koszulki z bohaterami VII edycji Biegu Tropem Wilczym wybranymi spośród tych żołnierzy, którzy przeżyli represje i pokazali swoją niezłomność w życiu codziennym, w czasach pokoju i teraźniejszości. Wydawanie pakietów rozpoczyna się o godz. 11.30. Zapisy imienne prowadzone są w formie zgłoszenia telefonicznego pod numerem telefonu 83 371 20 15 do wyczerpania limitu miejsc (150 osób).

Na mecie na wszystkich uczestników będzie czekała rozgrzewająca grochówka.