VI Bialska Liga Szachowa zakończona

W piątym, ostatnim turnieju VI Bialskiej Ligi Szachowej rozegranym w Konstantynowie wzięło udział 66 szachistów, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Bialskiego, Radzyńskiego i Łosickiego.  Uczestnikami rozgrywek byli uczniowie z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Terespola, Sarnak, Konstantynowa, Łomaz, Małaszewicz, Misiów, Grabanowa, Jelnicy, Sławatycz i Kąkolewnicy.

Szachiści rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych: szkół podstawowych klas I – III, szkół podstawowych klas IV – VI, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z podziałem na dziewczęta i chłopców.

W kategorii dziewcząt klas I – III zwyciężyła Karolina Wysokińska SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski przed Oliwią Korszeń SP Grabanów i Aleksandą Korowajczuk SP Sarnaki. W tej samej kategorii wśród chłopców zwyciężył Jerzy Rzeńca SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski przed Dawidem Zacharjaszem SP Nr 2 Międzyrzec Podlaski i Filipem Sienkiewiczem SP Konstantynów.

W kategorii dziewcząt klas IV – VI zwyciężyła Aleksandra Zielińska SP Sarnaki przed Lilianną Czopińską SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski i Joanną Szymańską SP Sarnaki. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Wiktor Kukawski SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski przed Jakubem Pożarowszczykiem SP Konstantynów i Adamem Rypiński SP Misie.

W kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Lisiecka Gimnazjum w Sarnakach przed Aleksandrą Kuźmicz Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej i Giulią Frąckiewicz Gimnazjum w Jelnicy. W kategorii chłopców zwyciężył Marek Prokopiuk Gimnazjum w Terespolu przed Mariuszem Kuźmiczem Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej i Grzegorzem Olichwirowiczem Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej.

Wśród dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Weronika Zawistowska Zespół Szkół w Małaszewiczach przed Andżeliką Petruczenko II LO w Białej Podlaskiej i Dominiką Porębą LO Sikorski w Międzyrzecu Podlaskim. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Michał Uściński II LO w Białej Podlaskiej przed Marcinem Dudkiem IV LO w Białej Podlaskiej i Dawidem Płandowskim Technikum w Małaszewiczach.

Na zwycięzców czekały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek szachowych.

Gospodarze obiektów sportowych,dyrektor Szkoły Podstawowej w Konstantynowie Marek Horbowicz i wójt Gminy Konstantynów Romuald Murawski zapewnili uczestnikom i opiekunom gorące kiełbaski oraz kompot. Niespodzianką była relacja na żywo przeprowadzona przez dziennikarzy Radia „Biper”. Turniej rozegrano w bardzo dobrych warunkach oraz miłej i koleżeńskiej atmosferze.

Na zakończenie zawodów nastąpiło podsumowanie wyników ze wszystkich rozegranych dotychczas turniejów w: Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Terespolu, Łomazach i Konstantynowie.

Klasyfikacja generalna po 5 turniejach

W kategorii dziewcząt klas I – III zwyciężyła Karolina Wysokińska SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski 440 p. przed Oliwią Korszeń SP Grabanów 430 p. Karoliną Tymoszuk SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski 295 p. W tej samej kategorii wśród chłopców zwyciężył Jerzy Rzeńca SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski 400 p. przed Filipem Sienkiewiczem SP Konstantynów 320 p. i Mariuszem Kurczyńskim SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski 264 p.

W kategorii dziewcząt klas IV – VI zwyciężyła Marta Michalak SP Nr 1 Terespol 288 p. przed Lilianną Czopińską SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski 280 p. i Joanną Szymańską SP Sarnaki 210 p. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Wiktor Kukawski SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski 500 p. przed Robertem Tymoszukiem SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski 285 p. Cezarym Sobechowiczem SP Łomazy 224 p.

W kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Kuźmicz Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej 440 p. przed Giulią Frąckiewicz Gimnazjum w Jelnicy 280 p. i Aleksandrą Leszek Gimnazjum w Terespolu 250 p. W kategorii chłopców zwyciężył Grzegorz Olichwirowicz Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej 440 p. przed Markiem Prokopiukiem Gimnazjum w Terespolu 370 p. i Jakubem Niczyporukiem w Konstantynowie 306 p.

Wśród dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Weronika Zawistowska Zespół Szkół w Małaszewiczach 480 p. przed Andżeliką Petruczenko II LO w Białej Podlaskiej 390 p. i Dominiką Porębą LO Sikorski w Międzyrzecu.

klasyfikacja końcowa VI Bialskiej Ligi Szachowej