Zawody LZS w Rokitnie

19 czerwca w Rokitnie odbyły się V Powiatowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Ludowych Zespołów Sportowych. Uczestnicy zawodów zmagali się w 20 konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Zgromadzeni goście mogli oglądać mecze piłki nożnej, siatkowej, a także przeciąganie liny, skoki w dal i biegi. Zwycięzcy w poszczególnych dyscyplinach otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary. Wśród licznych gości znaleźli się m.in. wójtowie gmin powiatu bialskiego, którzy byli również członkami Komitetu Honorowego Igrzysk, przedstawiciele duchowieństwa, policji, radni powiatowi. Przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej byli starosta bialski Mariusz Filipiuk i wicestarosta Janusz Skólimowski. Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy władz powiatu, Gminy Rokitno i Powiatowego Zrzeszenia LZS w Białej Podlaskiej.

Oto jak po ostatecznym podsumowaniu zawodów ukształtowała się klasyfikacja Generalna Samorządów:

1. Gmina Rokitno – 587
  2. Gmina Biała Podlaska -445
  3. Miasto Biała Podlaska – 426
  4. Gmina Zalesie – 332
  5. Gmina Piszczac – 286
  6. Gmina Konstantynów – 225
  7. Gmina Łomazy – 68
  8. Gmina Międzyrzec Podlaski – 57
  9. Gmina Drelów – 46
  10. Miasto Terespol – 29

Podczas Igrzysk wręczono również specjalne odznaczenia i wyróżnienia.

Złotą Honorową Odznakę LZS otrzymali: Eugeniusz Żuk, Mirosława Szpyruk, Eugeniusz Walczewski, Regina Skerczyńska, Dorota Hura, Janusz Szewczuk, Stanisław Chomicz, Sebastian Santus, Józef Pliszka, Mariusz Warowny, Anna Litwiniuk, Ewelina Tymińska.

Odznakę Zasłużonego Działacza LZS otrzymali: Jarosław Tur, Tomasz Nowicki.

Medal 70-Lecia LZS na Lubelszczyźnie otrzymali: Mariusz Filipiuk, Tadeusz Maziejuk, Jan Jakubiec, Arkadiusz Maksymiuk, Jacek Szewczuk, Tadeusz Łazowski, Wojciech Kołodyński, Marzena Niedźwiedź, Edward Maksymiuk, Wiesław Rzymowski, Franciszek Szabluk.

Statuetki z podziękowaniami Wójta Gminy Rokitno Jacka Szewczuka za działalność sportową na rzecz Mieszkańców Gminy Rokitno otrzymali: Jan Jakubiec, Arkadiusz Maksymiuk, Tadeusz Maziejuk, Stanisław Polaczuk, – Bialskopodlaski Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Białej Podlaskiej.

Wioletta Bielecka

Szczegółowe informacje znajdują się poniżej

Załącznik Nr 1. Wyniki Zawodów Sportowych. Igrzyska LZS 19.06.2016 r.

Załącznik Nr 2. Klasyfikacja Generalna Gmin

Załącznik Nr 3. Klasyfikacja Konkurencji Indywidualnych i Drużynowych