100 lat szkoły w Tuliłowie

Piękny jubileusz obchodziła Publiczna Szkoła Podstawowa w Tuliłowie. Już od 100 lat kształci, wychowuje i rozwija talenty swoich uczniów. Z pewnością to zasługa wyjątkowych nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i dyrektorów szkoły, którzy przez tyle lat wykształciły już pokolenia zdolnych mieszkańców Tuliłowa i okolic.

Jednoklasowa szkoła powszechna została założona przez Koło Polskiej Macierzy Szkolnej w Międzyrzecu Podlaskim. Na początku uczniowie uczyli się w budynku folwarcznym, w 1919 r. szkołę przeniesiono do wynajętego lokalu. W 1993 r. wybudowano obiekt, w którym mieści się szkoła po dziś dzień. Od 2010 r. szkołę prowadzi Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pościsze i Tuliłów.

Na jubileusz 4 listopada przybyli znakomici goście. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli powiatu bialskiego, wśród nich był obecny starosta bialski Mariusz Filipiuk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Mariusz Kostka i wiceprzewodnicząca Komisji  Spraw Społecznych i Rewizyjnej Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Jolanta Zbucka. Obecny był także wójta gminy Krzysztof Adamowicz wraz z przedstawicielami gminy Międzyrzec Podlaski. Większość zgromadzonych stanowili obecni i emerytowani nauczyciele i dyrektorzy szkoły, uczniowie, absolwenci, rodzice oraz mieszkańcy Tuliłowa i okolic. Za nich to odprawiona została msza święta. Spotkanie urodzinowe odbywało się w sali OSP Tuliłów i jak na urodziny przystało nie mogło zabraknąć tortu. Zgromadzeni mogli zapoznać się z przygotowanej prezentacji o dokonaniach szkoły na przestrzeni lat i podziwiać uczniów, którzy  zaprezentowali okolicznościową część artystyczną. Były przemówienia, gratulacje i życzenia. W dowód uznania szkoła otrzymała także pamiątkowy grawerton od starosty bialskiego.