25 lat działalności artystycznej "Jarzębiny" z Kodnia

To już 25 lat od kiedy w Zabłociu funkcjonuje zespół „Jarzębina”. Gromadzi on i wykonuje na scenie pieśni ludowe narodów żyjących na przygranicznych obszarach, dbając  o autentyzm i wierność przekazu. Podczas wieloletniej działalności zgromadził wiele nagród i wyróżnień, największym sukcesem zespołu „Jarzębina” były nagrody i tytuł laureata na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.
Na jubileusz 2 lipca do Kodnia przybyło wielu zacnych gości. Nie mogło zabraknąć wójta gminy Jerzego Trocia i dyrektora Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki Piotra Skólimowskiego wspierających działalność zespołu. Powiat bialski reprezentowała grupa radnych w osobach Mariusz Kiczyński – przewodniczący rady, Arkadiusz Misztal – członek zarządu oraz Tomasz Andrejuk – przewodniczący Komisji Spraw Społecznych. Oni to nie tylko mieli przygotowane okolicznościowe grawertony, ale także uhonorowali zespół medalem „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”.
Ze sceny, jak przystoi na taki zespół, płynęła muzyka, śpiew i życzenia. Składały je zaproszone, a zaprzyjaźnione z „Jarzębiną” zespoły: „Macierz” z Ortela Królewskiego, „Podlasianki” z Rokitna, „Bokińczanka” z Bokinki Królewskiej, „Dobrynianki” z Dobrynia Dużego, „Dworzanki” z Kol. Piszczac, Zespół śpiewaczy przy Stowarzyszeniu Razem na rzecz Rozwoju Wsi Tuczna, Zespołu Śpiewaczego Klubu Seniora z Kodnia.
Zdjęcia Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu