28. Powiatowe Biegi Uliczne im Wincentego Kozłowskiego w Terespolu

28 Powiatowe Biegi Uliczne im Wincentego Kozłowskiego w Terespolu doskonale wpisały się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Otwarcie odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim: była flaga, hymn i znicz olimpijski. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego nauczyciela i znakomitego wychowawcy wielu pokoleń terespolskiej młodzieży. Młodzież złożyła kwiaty i zapaliła znicze na jego grobie. Organizatorzy podsumowali konkurs plastyczny „Sportowy bohater narodowy”. Przy pięknej, słonecznej pogodzie ruszyło radosne bieganie pod hasłem „dla niepodległej”. Odbyło się 15 biegów w różnych kategoriach wiekowych. Biegi ukończyło 453 osoby. Na najlepszych na mecie czekały medale, dyplomy i nagrody. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Jackiem Danilukiem. Tradycyjnie przybyli olimpijczycy: Urszula Kielan – srebrna medalistka IO z Moskwy w skoku w wzwyż i Dariusz Goździak – złoty medalista IO z Barcelony w pięcioboju nowoczesnym. W imieniu PKOL burmistrzowi Jackowi Danilukowi, Andrzejowi Korbalowi i Krystynie Pucer wręczyli brązowe medale „Za Zasługi Dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego”. Nasi goście brali czynny udział w ceremonii otwarcia, nagradzali zwycięzców, pozowali do zdjęć, rozdawali autografy. Widać było, że ich obecność sprawia radość uczestnikom i podnosi rangę oprawy i całej imprezy. Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka przy pomocy młodzieży Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Sponsorami nagród byli: Urząd Miasta Terespol, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, sklep „Puchatek” Joanny Kotowskiej, Kwiaciarnia „Stokrotka” Stanisławy Dac i pizzeria „Solare” Radosława Bancarzewskiego i PKOL.

Najlepsi na poszczególnych dystansach: rocznik 2010 – 2011:Karolina Grochowska – Swory, Dawid Jaszczuk – Swory, rocznik 2008 – 2009: Julia Segin – Woskrzenice, Jan Jarmoszewicz – Połoski, rocznik 2007: Lena Najdyhor – Piszczac, Mikołaj Lesiuk – nr 1 Terespol,  rocznik 2006: Aleksandra Żukowska – nr 2 Terespol, Eryk Kolejczuk – Wisznice, rocznik 2005: Natalia Nestorowicz – Piszczac, Jakub Szewczuk – Janów Podl., rocznik 2003 – 2004: Katsiaryna Rusak – nr 2 Brześć, Eryk Jakubiak – Wisznice, dz. rocznik 2002 i starsze: Justyna Bajkowska – LO Wisznice, chł. rocznik 2002: Jakub Lesiuk – ZST Międzyrzec Podl., chł. rocznik 2001 i starsi: Wojciech Jankowski – ZS Janów Podl. Drużynowo w kategorii igrzysk dzieci: 1 m – Kobylany – 42 pkt., 2m – nr 3 Międzyrzec – 41 pkt., 3m – Swory – 40 pkt. Igrzyska młodzieży szkolnej: 1m – Łomazy – 38 pkt., 2m – nr 3 Międzyrzec – 32 pkt., 3 m – Janów Podlaski – 23 pkt. Licealiada: 1 m – ZS Janów Podlaski – 74 pkt., 2m – ZS Małaszewicze – 30 pkt., 3m – ZSE Międzyrzec Podlaski – 21 pkt.

Krystyna Pucer