40. Mały Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe

Antonina Chudzik, Julia Hawryluk i Maja Doroszuk będą reprezentować powiat bialski w Wojewódzkim Koncercie Laureatów 40. Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniach 7-9 czerwca br. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.

13 maja 2021 roku odbyły się powiatowe eliminacje do 40. edycji Małego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem eliminacji był Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim, zaś współfundatorem nagród Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.
Do rywalizacji przystąpiło 39. uczniów ze szkół podstawowych powiatu bialskiego.
Nagrodzono dziewięciu uczniów w trzech kategoriach wiekowych:

I miejsce – Antonina Chudzik (SP Sosnówka)
II miejsce – Klara Kapczuk (SP Huszcza)
III miejsce – Grażyna Cep (SP Tuliłów)

Klasy IV-VI
I miejsce – Julia Hawryluk (SP 1 Międzyrzec)
II miejsce – Maja Chudzik (SP Sosnówka)
III miejsce – Maja Woźniak (SP Konstantynów)

Klasy VII-VIII
I miejsce – Maja Doroszuk (SP Konstantynów)
II miejsce – Jakub Chalimoniuk (SP 3 Międzyrzec)
III miejsce – Cyprian Chudzik (SP Sosnówka)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.