Jubileusz OSP Komarno

7 października w Komarnie (gm. Konstantynów) odbyły się obchody jubileuszu 90-lecia tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W intencji strażaków i mieszkańców odprawiona została msza św. Po mszy w intencji strażaków, poświęcono figurę św. Floriana i obraz św. Agaty

Główna część uroczystości związanych z jubileuszem powstania OSP odbyła się w remizie strażackiej, gdzie szczególnie zasłużeni strażacy i osoby, które przyczyniły się do rozwijania się jednostki, otrzymali specjalne medale i odznaczenia. W imieniu starosty bialskiego i prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP Mariusza Filipiuka odznaczenia wręczał dh  Czesław Pikacz radny powiatu bialskiego. Podziękował on strażakom za ich bezinteresowną służbę i oddanie, a także wręczył pamiątkowy list gratulacyjny.

Wśród przybyłych do Komarna gości znaleźli się m.in.: wójt Romuald Murawski, bryg. Marek Chwalczuk – zastępca komendanta miejskiego PSP, Riad Haidar – wiceprzewidniczący Sejmuku Województwa Lubelskiego, Tadeusz Łazowski – dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej.

Fot. Radio Biper