Boisko sportowe w Szóstce już otwarte

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Szóstce ma nowe boisko. Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego było główną nagrodą w 11. edycji konkursu „Kolorowe Boiska”. Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się 6 października. Społeczności szkolnej towarzyszyli tego dnia m.in. przedstawiciele władz gminnych, zaproszeni goście, wśród których znalazł się także starosta bialski Mariusz Filipiuk. W otwarciu uczestniczyli również mieszkańcy gminy Drelów, którzy z zaangażowaniem wspierali młodych uczniów w walce o zwycięstwo w konkursie.

Starosta gratulował dyrektor Szkoły Podstawowej w Szóstce Małgorzacie Celińskiej oraz uczniom szkoły w Szóstce ich kreatywności i zapału: „Życzę, żeby korzystanie z nowego boiska szkolnego pomagało młodym ludziom w odnajdywaniu i rozwijaniu ich sportowych pasji i umiejętności, a także sprzyjało beztroskiej zabawie”.

„Kolorowe Boiska” to konkurs, w którym udział biorą szkoły z całej Polski. Jego ideą jest wyrównywanie szans oraz promowanie integracji poprzez sport. Fundatorem programu jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA.