podsumowanie Marszu

Dnia 6 listopada 2014 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste podsumowanie XIX Marszu Szlakiem Legionów po Podlasiu, który w tym roku został zorganizowany w terminie 28-29 maja, na trasie Kobylany – Małaszewicze – Dobrynka – Połoski – Dąbrowica Duża – Tuczna – Wiski – Huszcza – Kopytnik – Wisznice. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele instytucji i organizacji zaangażowanych w przygotowanie tej imprezy, m.in.: Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej, Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Lublinie oraz wójtowie i dyrektorzy szkół.

Podczas spotkania starosta bialski – Tadeusz Łazowski wręczył obecnym podziękowania i album „Ziemia Bialska- przyroda, krajobraz, kultura”. Bezpośrednim organizatorem tegorocznej edycji Marszu było Liceum Ogólnokształcące w Wisznicach, dlatego też szczególne słowa podziękowania skierowane były do dyrektorki tej placówki Moniki Władyczuk – Pakuły i nauczyciela Mariusza Kononiuka pełniącego obowiązki Komendanta Marszu. Uroczystość była również okazją do wymiany doświadczeń i opinii na temat Marszu. Wszyscy obecni ocenili przedsięwzięci pozytywnie. Pochwalono także nienaganną postawę młodzieży uczestniczącej w imprezie. Starosta bialski zauważył, że przyjęta formuła marszu bardzo dobrze sprawdza się w praktyce. Marsz jest otwarty na inne formacje mundurowe, jednakże jego trzonem są klasy mundurowe szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat bialski. Starosta pokreślił także wyjątkowy charakter przyszłorocznego marszu z uwagi na jego jubileuszową dwudziesta edycję.

_DSC0081 _DSC0106