budynek Zarządu Dróg w Międzyrzecu Podlaskim

Dnia 5 listopada 2014 odbyło się uroczyste otwarcie budynku socjalno – biurowego oraz hali magazynowej na potrzeby Obwodu Drogowego Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Janusza Kusocińskiego 26.

Jego umiejscowienie na terenie miasta Miedzyrzeca Podlaskiego było bardzo istotne. Obwód Drogowy Nr 2 obejmuje swoim zasięgiem 239,1 km dróg na terenie gminy Drelów i Międzyrzec Podlaski oraz miasta Międzyrzec Podlaski. W Zarządzie Powiatu jest 12,9 km ulic w mieście, których utrzymanie letnie i zimowe wymaga bliskiej lokalizacji Obwodu ze względu na szybkość reagowania. Lokalizacja obwodu w mieście pozwoli na pomniejszenie kosztów utrzymania dróg oraz zwiększenie efektywności pracowników i sprzętu będącego w posiadaniu Obwodu.
Wartość inwestycji wyniosła ok. 700 000 tys. zł., w jej skład wchodzi hala magazynowa wraz zapleczem socjalno – biurowym o łącznej powierzchni 543 m2. Budynki zlokalizowane są na działce o powierzchni 0,5 ha. Z końcem września br. obiekt został oddany do użytku. W trakcie robót jest jeszcze utwardzenie placu kostką betonową, wjazdy, drogi wewnętrzne oraz parkingi.
Cały obiekt wykorzystywany będzie do zadań statutowych Zarządu Dróg Powiatowych
w Białej Podlaskiej.