Finał Powiatu Bialskiego w Koszykówce Dziewcząt – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Finału Powiatu Bialskiego w koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej przeprowadzono w dniu 27.02.2019r. o godz. 10.00 w hali sportowej w Konstantynowie.

Po eliminacjach między-gminnych 4 zespoły otrzymały awans do finału powiatu.

System gier: podział na pary, gry na krzyż 4 x 7 minut.

Kolejność rozgrywanych spotkań:

Gimnazjum w Konstantynowie                     – Gimnazjum w Łomazach     80:6

Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Piszczacu       – Gimnazjum Nr 2 w Międzyrzecu Podl.       5:30

mecz o III miejsce

Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Piszczacu –  Gimnazjum w Łomazach     27:10

mecz o I miejsce

Gimnazjum w Konstantynowie – Gimnazjum Nr 2 w Międzyrzecu Podl.   58:29

Kolejność miejsc:

I miejsce   Gimnazjum w Konstantynowie           – opiekun Dariusz Domitrz

II  miejsce   Gimnazjum Nr 2 w Międzyrzecu Podl          – opiekun Andrzej Kobyłka

III miejsce  Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Piszczacu       – opiekun Piotr Kurowski

IV miejsce   Gimnazjum w Łomazach                               – opiekun Marta Bednaruk – Bańkowska

Puchar Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz awans do rejonu otrzymała drużyna dziewcząt z Gimnazjum w Konstantynowie w składzie: Kornelia Broda, Karolina Firsiuk, Magda Jakoniuk, Katarzyna Jakubska, Milena Mackiewicz, Marta Mitura, Aleksandra Nitychoruk, Emilia Paluch, Klaudia Świąntek, Magdalena Żwirkowska.
Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy.

Finał rejonowy odbędzie się w dniu 14.03.2019 r.o  godz. 10.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Białej Podlaskiej ul. Akademicka 8.

Bialski Szkolny Związek Sportowy dziękuje Dyrekcji Gimnazjum w Konstantynowie oraz nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc w przeprowadzeniu finału.

Stanisław Polaczuk