Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w powiecie bialskim

Dnia 27 listopada 2019 r. w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się  podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu bialskiego. Wzięli w nim udział dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego i najlepsi sportowcy. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością, m.in.: Wicestarosta Bialski – Janusz Skólimowski, Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski- Zbigniew Kot oraz przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej.

Oficjalnego otwarcia dokonała Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim – Jolanta Anna Wolanin.

Na początku podsumowano wyniki Igrzysk Szkolnych:

I miejsce Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim 1734 pkt
II miejsce Szkoła Podstawowa w Łomazach 1365 pkt
III miejsce Szkoła Podstawowa w Piszczacu 1350 pkt
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Sworach 1299 pkt
V miejsce Szkoła Podstawowa w Rossoszu 1154 pkt
VI miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 w Terespolu 1122 pkt
VII miejsce Szkoła Podstawowa w Konstantynowie 1036 pkt
VIII miejsce Szkoła Podstawowa w Rokitnie 874 pkt
IX miejsce Szkoła Podstawowa w Wisznicach 805 pkt
X miejsce Szkoła Podstawowa w Janowie Podlaskim 633 pkt
XI miejsce Szkoła Podstawowa w Kodniu 602 pkt
XII miejsce Szkoła Podstawowa Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim 550 pkt

Potem Licealiada:

I miejsce Zespół Szkół Janów Podlaski 1274 pkt
II miejsce Zespół Szkół Małaszewicze 1008 pkt
III miejsce Liceum Ogólnokształcące Międzyrzec Podl. 990 pkt
IV miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych Międzyrzec Podl 766 pkt
V miejsce Zespół Szkół Technicznych Międzyrzec Podl 574 pkt
VI miejsce Liceum Ogólnokształcące Wisznice 235 pkt

Wszystkie ww. szkoły  zostały uhonorowane okolicznościowymi pucharami i dyplomami. Ponadto dyplomy uznania i nagrody rzeczowe wręczono nauczycielom, których podopieczni uzyskali medalowe miejsca co najmniej w finałach wojewódzkich współzawodnictwa sportowego. Byli to:

IGRZYSKA DZIECI

Pan Marek Zieńczuk                          – I miejsce mini piłka nożna dziewcząt

SP Horodyszcze                                – VI miejsce mini piłka nożna dziewcząt – zawody
ogólnopolskie

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Pan Wojciech Lubański                     – I miejsce dwubój nowoczesny

SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski            – I miejsce pływanie styl dowolny Wiktoria Karwowska

– I miejsce pływanie styl dowolny Jakub Jakimiuk

Pan Wojciech Chwedoruk                 – I miejsce liga LA skok w dal Jacek Gryta

SP Swory

Pan Rafał Osipiuk                              – I miejsce liga LA skok w dal Klaudia Osipiuk

SP Wisznice

Pan Piotr Sakowicz                            – I miejsce liga LA bieg na 600m Magdalena Olesiejuk

SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski

Dyplomy i  nagrody rzeczowe wręczono również dyrektorom szkoły :

Pani Jolanta Wolanin                      – I miejsce Współzawodnictwo sportowe szkół Powiatu

SP nr 3 Międzyrzec Podl                                          Bialskiego  za rok szkolny 2018/2019

– Igrzyska Dzieci

– Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Pan Jarosław Dubisz                                   – I miejsce Współzawodnictwo sportowe szkół
Powiatu Bialskiego

ZS w Janowie Podlaskim
– Licealiada

Odznaczeni „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego” otrzymali:

Pani Agnieszka Myszka       – nauczycielka wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej Nr
3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Pan Arkadiusz Stefaniuk       – Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Międzyrzecu
Podlaskim.

Pani Jolanta Anna Wolanin            – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Międzyrzecu
Podlaskim.

Podstawowej w Horodyszczu

Finansowe nagrody sportowe Starosty Bialskiego otrzymali:

Pan Mikołaj Kociubiński     I miejsce Bench Press League- juniorów

I miejsce XVI Ogólnopolski Turniej Wyciskania Sztangi,- juniorów

Pan Tomasz Kociubiński     I miejsce Mistrzostwa Polski,

I miejsce Bench Press League,

III miejsce Puchar Świata,

I miejsce XVI Ogólnopolski Turniej Wyciskania Sztangi,

I miejsce Ogólnopolski Turniej w Podnoszeniu Sztangi osób niepełnosprawnych,

II miejsce XXXIX Srebrna Sztanga Międzynarodowych Zawodów w Podnoszeniu Ciężarów osób niepełnosprawnych.

Pan Stanisław Polaczuk       – Wiceprzewodniczący BSZS w Białej Podlaskiej.

Pan Artur Romaniuk                      – Trener sekcji taekwo-do klub w Łomazach.

Pan Wiktor Waszczuk         – Klub sportowy o nazwie Red Lion Club Międzyrzec Podlaski.

Mistrz Świata MUAY THAI ( kat. 81 kg. Senior) w 2019r,  oraz obrońca         tytułu z 2018r.

Pan Marek Zieńczuk                       – nauczyciel wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Horodyszczu.

Uroczystość uświetnili swoimi występami:

Weronika Myszka – uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, która wyrecytowała wiersz pt. „Życie sportowca” . W tańcu towarzyskim wystąpili  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 – Oliwia Ceniuk i Robert Tymoszuk. Pokaz taekwon-do  wykonali zawodnicy klubu sportowego taekwon-do  Międzyrzec Podlaski  pod opieką trenerów Dawida Siliwoniuka i Mateusza Żechowskiego. Tańcem zachwyciła grupa taneczna MOVE  MI z Miejskiego Ośrodka Kultury prowadzona przez panią instruktor Milenę Rzewuską.