zagraniczne delegacje partnerskich samorządów w powiecie bialskim

W dniach od 7 do 9 stycznia przebywały na terenie powiatu bialskiego delegacje z partnerskiego powiatu Oberhavel (Niemcy) ze starostą Oberhavel Ludgerem Weskamp i przewodniczącym Rady Karstenem Peterem Schröder na czele, Rejonu Samborskiego (Ukraina), której przewodził Walerij Tracz prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Oddział w Łanowicach oraz Rejonu Wileńskiego (Litwa) z Albertem Narwojszem zastępcą dyrektora administracji na czele. Przybyły one, by uczestniczyć w gali „Dobre, bo Bialskie”. Jednak jeszcze przed nią miały możliwość poznać specyfikę samorządu gminnego w powiecie bialskim, na przykładzie urzędu gminy Terespol w Kobylanach. Dodatkowo odwiedziły ciekawe miejsca, jak choćby Pomnik „Wrota Wolności” w Kobylanach czy Stadninę Koni w Janowie Podlaskim. Uczestniczyły także w przekazaniu samochodu strażackiego przez w władze powiatu Oberhavel dla OSP Żerocin na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej. Na samą uroczystość zaś dotarli przedstawiciele Rejonu Brzeskiego z Michałem Bacenko wicestarostą na czele.

Jak stwierdził Walerij Tracz – Cieszę się, że na te spotkania przybywają delegacje z różnych państw. Możemy rozmawiać ze sobą, jak funkcjonuje samorząd czy to w Niemczech, czy w Polsce, czy na Ukrainie. Łączy nas powiat bialski.