ASF: Zaproszenie na spotkanie w sprawie mechanizmów pomocowych

Starosta bialski Mariusz Filipiuk zaprasza wszystkich rolników z terenów dotkniętych i zagrożonych afrykańskim pomorem świń na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 26 czerwca godz.10:00 w sali konferencyjnej w budynku przy ul. Brzeskiej 41 w Białej Podlaskiej.

Podczas spotkania zostaną przedstawione mechanizmy pomocowe dla producentów trzody chlewnej przygotowane w celu ograniczenia negatywnych skutków ekonomicznych związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu bialskiego. Dotyczy to w szczególności tych realizowanych przez Agencję Rynku Rolnego i Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ponadto w trakcie spotkania zostanie przedstawiona aktualna sytuacja epizodyczna w zakresie ASF na terenie powiatu bialskiego.