Zawodniczka "Hwa-Rang Janów Podlaski" wygrywa VIII Puchar Europy Juniorów w Taekwon-do !

W dniach 9-11 czerwca na Hali GLOBUS w Lublinie odbył się VIII Puchar Europy Juniorów i Seniorów w Taekwon-Do. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z 15 europejskich państw i z 51 klubów. Wśród uczestników znalazła się mieszkanka powiatu bialskiego 17-letnia Aleksandra Sacharczuk. Pochodząca z Łomaz zawodniczka jest licealistką w klasie mundurowej w Zespole Szkół
im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim. Podopieczna trenera Dawida Smolbika rozpoczęła rywalizację od konkurencji układów formalnych, gdzie na 31 zawodniczek z czarnym pasem została sklasyfikowana na 9 miejscu po przegranym pojedynku z Rumunką (Andreea Pavel)- późniejszą brązową medalistką Pucharu Europy.
Największe nadzieje wiązaliśmy z występem zawodniczki UKS Hwa-Rang w konkurencji walk -50kg, w których na początku maja została Mistrzynią Polski Juniorów. Ola sprawnie przebrnęła przez eliminacje i po wygranych pojedynkach z Rosjankami (Viktoria Suvorova i Angelina Legkodym) znalazła się w finale z Wicemistrzynią Europy walk -46kg- Martą Krajewską z Mińska Mazowieckiego. Pojedynek polskich zawodniczek odbył się na Gali Finałowej „Noc Wojowników”.   udowodniła dominację w tej kategorii nie tylko w kraju, wygrywając obie rundy
z utytułowaną reprezentantką Polski i sięgając po Puchar Europy w tej konkurencji.
Warto dodać, że Ola zdobyła również 2 złote medale w drużynie czarnych pasów z RSCT Radzyń Podlaski (układy drużynowe i walki drużynowe). To ogromny sukces zawodniczki klubu taekwon-do Hwa-Rang, który wraz z Mistrzostwem Polski Juniorów zaowocował powołaniem do kadry narodowej Juniorów na Mistrzostwa Świata w Irlandii (Dublin) w październiku.
Zwycięstwo w debiucie na tak dużej imprezie jest ukoronowaniem wspaniałego sezonu zawodniczki  reprezentującej klub z Naszego powiatu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych i w życiu prywatnym.

Scroll to Top