Będą zatrudniać młodzież z Białorusi

W środę 19 kwietnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej przedstawiciele zarządów organizacji młodzieżowych z terenu Obwodu Brzeskiego i miasta Brześcia Viktor Ivanov i Denis Silivonik podpisali umowę o współpracy z bialską agencją pracy tymczasowej Modus Operandi. Zgodnie z założeniami umowy osoby w wieku od 18 do 31 lat, należące do białoruskich związków młodzieży będą przyjeżdżać do pracy w Polsce. Zatrudniać ich mają właściciele firm i zakładów budowlanych oraz właściciele gospodarstw rolnych i zakładów sadowniczych z terenu powiatu bialskiego. W projekcie może wziąć udział nie więcej niż 500 osób, a maksymalny okres zatrudnienia to 6 miesięcy. W spotkaniu uczestniczyli także starosta bialski Mariusz Filipiuk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej Edward Tymoszyński i zastępca dyrektora PUP Ewa Czerska.