Bialska Liga Szachowa – wyniki drugiego turnieju

W drugim turnieju VI Bialskiej Ligi Szachowej rozegranym w Międzyrzecu Podlaskim wzięła udział rekordowa liczba 87 szachistów, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Bialskiego, Radzyńskiego i Łosickiego. Uczestnikami rozgrywek byli uczniowie z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Terespola, Konstantynowa, Łomaz, Sarnak, Małaszewicz, Misiów, Radzynia Podlaskiego, Grabanowa, Jelnicy, Kąkolewnicy i Tuliłowa.
Szachiści rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych: szkół podstawowych klas I – III, szkół podstawowych klas IV – VI, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z podziałem na dziewczęta i chłopców.
W kategorii dziewcząt klas I – III zwyciężyła Oliwia Korszeń SP Grabanów przed Karoliną Wysokińską i Karoliną Tymoszuk obydwie SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski. W tej samej kategorii wśród chłopców zwyciężył Jerzy Rzeńca SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski przed Filipem Sienkiewiczem SP Konstantynów i Igorem Zasadzińskim SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski.
W kategorii dziewcząt klas IV – VI zwyciężyła Aleksandra Szyszko przed Patrycją Majczyna obydwie SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski i Oliwią Golwiej SP Sarnaki. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Wiktor Kukawski SP Nr 3 Międzyrzec Podlaski przez Aleksandrem Malinowskim SP Sarnaki i Sebastianem Muszyńskim SP Misie.
W kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Lisiecka Gimnazjum w Sarnakach przez Aleksandrą Kuźmicz Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej i Julią Zaorską Gimnazjum w Terespolu. W kategorii chłopców zwyciężył Grzegorz Olichwirowicz Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej przed Maciejem Żukowskim Gimnazjum Nr 4 w Białej Podlaskiej i Jakubem Niczyporukiem Gimnazjum w Konstantynowie.
Wśród dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Andżelika Petruczenko II LO w Białej Podlaskiej przed Weroniką Zawistowską Zespół Szkół w Małaszewiczach i Dominiką Porębą LO Sikorski w Międzyrzecu Podlaskim. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Mateusz Prokopiuk I LO w Białej Podlaskiej przed Michałem Uścińskim II LO w Białej Podlaskiej i Marcinem Dudkiem IV LO w Białej Podlaskiej.
Na zwycięzców czekały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek szachowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali po słodkim batoniku.
Następny turniej zostanie rozegrany 27 lutego w Zespole Szkół Publicznych Nr 1 w Terespolu ulica Sienkiewicza 27. Początek zawodów o godzinie dziesiątej.
Sędzią zawodów był Marek Uściński.

Scroll to Top