Bialskie Talenty rozdane

W dniu 23 października 2012 r. w Zespole Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim odbyło się wręczenie nagród Bialskie Talenty za 2011 r.

Na uroczystość przybyli dyrektorzy szkół, wśród nich ci, w których uczą się młode talenty, ich wychowawcy, opiekunowie naukowi, trenerzy, rodzice i oczywiście sami nagrodzeni i wyróżnieni. Gośćmi, którzy przyjęli zaproszenie na uroczystość byli: Andrzej Mironiuk – kierownik Oddziału Zamiejscowego w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie, Andrzej Marciniuk – kierownik Filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej, radni powiatowi: Marzenna Andrzejuk – Urzędujący Członek Zarządu Powiatu w Białej Podlaskiej, Arkadiusz Maksymiuk – Członek Komisji Edukacji Kultury Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Białej Podlaskiej, Ryszard Boś – Radny Powiatu Bialskiego. Przybyli również Jacek Hura – Wójt Gminy Janów Podlaski oraz asp. Roberta Górskiego – zastępcę komendanta Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim i chor. Jacek Bachonko z Placówki Straży Granicznej w Janowie Podlaskim. Podczas uroczystości odczytane zostały także listy od Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Kuratora Oświaty w Lublinie.
Bialskie Talenty to nagroda Starosty Bialskiego przyznawana rok rocznie pięciu najwybitniejszym i najzdolniejszym młodym mieszkańcom powiatu bialskiego za rok poprzedzający. Nagrody w tym roku były wręczane po raz dwunasty. Otrzymali je: w dziedzinie kultury – Natalia Zozula oraz Marta Tchórzewska; w dziedzinie nauki – Jakub Witczak; zaś w dziedzinie sportu – Magdalena Suchota i Monika Chwalewska.
Społeczność szkoły w Janowie Podlaskim przygotowała o każdym laureacie ciekawą prezentację multimedialną z ich dokonaniami, ciekawostkami z życia oraz zdjęciami od wczesnego dzieciństwa do chwili obecnej wraz z ujętymi ważnych wydarzeń i sukcesami, a nawet wypowiedziami w prezentacji filmowej. Każdy laureat otrzymał od starosty bialskiego Tadeusza Łazowskiego pamiątkowy dyplom, statuetkę, jak również nagrodę pieniężną. Podziękowania otrzymali także rodzice i opiekunowie artystyczni, naukowi oraz trenerzy.
Talenty w dziedzinie kultury zaprezentowały swoje umiejętności w występie wokalnym. Obecni na uroczystości oczarowani byli kunsztem wykonania, wyrazem artystycznym oraz obyciem ze sceną Natalii Zozuli oraz Marty Tchórzewskiej.
Poza tym starosta bialski wyróżnił w ramach Bialskich Talentów następujące osoby: Karolinę Pilipiuk, Kingę Włodarczyk, Patrycję Waszczuk, Karola Karczewskiego, Jakuba Chodźko oraz Kamila Sobechowicza. Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy, jak również upominki.
W wykonaniu wyróżnionych z dziedziny kultury zgromadzeni usłyszeli piękne wykonanie utworu wokalnego oraz recytację poetycką.
Na koniec Monika Chwalewska wielokrotna medalistka w Taekwon – do ITF zademonstrowała swój mistrzowski pokaz, a następnie młodzież z Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim zrobiła efektowny pokaz również Taekwon – do ITF z samoobroną oraz rozbijaniem desek.
Po zakończeniu imprezy wszyscy udali się na posiłek do pięknie udekorowanej stołówki szkolnej.
Całość prowadzili uczniowie janowskiej szkoły. Odpowiedzialnymi za organizację imprezy byli: Wydział Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej i Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim.
Anna Jóźwik

 

 

 

Scroll to Top