Bibliści nagrodzeni

W Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej 13 kwietnia podsumowano XVI Konkurs Biblijny.

W tegorocznej edycji, która została zorganizowana pod hasłem „Spotkania z Jezusem w Ewangelii św. Łukasza”, udział wzięło 780 osób z Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego.

Po zakończeniu drugiego etapu, do którego zakwalifikowało się 68 uczniów, wyłoniono finałową dwunastkę. Gimnazjaliści odpowiadali na pytania testowe, sprawdzające znajomość treści Ewangelii św. Łukasza. Najlepsza okazała się uczennica Gimnazjum nr 6 w Białej Podlaskiej Zuzanna Topyłło. Pozostali finaliści to: Wiktoria Melaniuk Gimnazjum nr 2 w ZSO nr 4 w Białej Podlaskiej, Weronika Borowik Gimnazjum nr 3 w ZSO nr 3 w Białej Podlaskiej, Kaja Klekociuk Gimnazjum nr 4 w ZS z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej, Izabela Komoszyńska Gimnazjum nr 5 w ZSO nr 2 w Białej Podlaskiej, Faustyna Smarzewska Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej,  Joanna Maksymiuk Gimnazjum w Ciciborze Dużym, Dominika Golba Gimnazjum w Łomazach, Natalia Treska Gimnazjum w Sworach, Anna Stańczuk Gimnazjum w Leśnej Podlaskiej, Weronika Mańko Gimnazjum w Tucznej 12. Magdalena Koprianiuk Gimnazjum w Rossoszu.

Nagrody zwyciężczyni i finalistom wręczyli prezydent miasta Dariusz Stefaniuk, wicestarosta bialski Janusz Skólimowski oraz ks. biskup diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda.

Spotkanie uświetnił występ gimnazjalistów z Cicibora Dużego.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Biała Podlaska, autorstwa Krzysztofa Staniszewskiego

Scroll to Top