Bieg na żywioł

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie ze Stowarzyszeniem „Elementum” zaprosili dzieci na sportową przygodę. 5 czerwca na międzyrzeckich jeziorkach odbyła się druga już edycja Bieg na żywioł pod honorowym patronatem burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego. Dla 180 małych zawodników i ich rodziców była to niezapomniana przygoda.

Organizatorzy przygotowali trzy trasy:

  • kids – dla dzieci w wieku 4 -7 lat wokół stoku narciarskiego;
  • junior – dla dzieci w wieku 8-14;
  • trasę dla dzieci z niepełnoprawnościami.

Każdy zawodnik otrzymał na mecie medal.

Bieg nie należał do najłatwiejszych. Były błotne tunele, bieg po wodzie, wspinaczka, skok przez bele siana, pajęcza sieć i wiele innych przeszkód, którego symbolizowały życiowe przeciwności. Chodziło o to, aby pokazać dzieciom, że przy odrobinie chęci i wysiłku można je wszystkie pokonać. Celem imprezy było także zacieśnienie więzów rodzinnych oraz propagowanie spędzania czasu na świeżym powietrzu jako alternatywy dla używek.

Podczas imprezy dzieci korzystały z darmowych atrakcji: animacji, dmuchanych zjeżdżalni, zabaw z English studio, konkursów z nagrodami oraz kiermaszu rękodzieła Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Wydarzenie było dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, z budżetu międzyrzeckiego samorządu w ramach wsparcia realizacji zadań publicznych oraz przez sponsorów. Organizację wsparły międzyrzeckie kluby sportowe, harcerze, OSP „Stołpno”  i wolontariusze.

Zdjęcia: Katarzyna Martyniuk

Scroll to Top