Codzienna profilaktyka nowotworowa – Środa z Profilaktyką.

Nawet 90% nowotworów zależy tylko i wyłącznie od czynników na które mamy wpływ. Są to np. dym tytoniowy, alkohol, czy niewłaściwe żywienie. Dowiedz się jak można skutecznie ograniczyć ryzyko choroby.

Europejski Kodeks Walki z Rakiem powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej.​ Kodeks  pokazuje, jak przez proste, codzienne działania można obniżyć ryzyko zachorowania na nowotwory. Zalecenia są oparte o dowody naukowe (Evidence-based medicine). 

Światowa Organizacja Zdrowia oszacowała, że gdyby Europejczycy przestrzegali 12 zaleceń Europejskiego kodeksu walki z rakiem, mogliby uniknąć nawet 50% wszystkich zgonów nowotworowych w Europie.

Zobacz rozmowę z naszym ekspertem – dr n. o zdr. Pawłem Koczkodajem z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie i poznaj 12 zaleceń, które warto podjąć, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych https://youtu.be/FjXV5EEYkVU

Potrzebujesz szczegółowych informacji na temat nowotworów i programów profilaktycznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia? 

Skorzystaj z Poradnika Pacjenta:

Jak się chronić przed rakiem szyjki macicy?

Mammografia, samobadanie piersi. Jak skorzystać z profilaktycznych badań?otwiera się w nowej karcie

Rocznie dowiaduje się o nim aż 20 tysięcy kobiet. Rak piersi – jak mu skutecznie zapobiegać?

Szczepienie przeciw HPV uchroni Twoje dziecko przed rakiem

Profilaktyka to męska sprawa

Czerniak – niebezpieczny nowotwór skóry – jak się przed nim chronić?

Informacja : NFZ

Scroll to Top