delegacja z powiatu na Białorusi

W dniach 21-22 czerwca na zaproszenie Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży delegacja Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej ze starostą Mariuszem Filipiukiem na czele oraz grupa rolników i przedsiębiorców z powiatu bialskiego uczestniczyła w obchodach 75. rocznicy obrony Twierdzy Brzeskiej w Brześciu.

Pierwszego dnia wizyty delegacja wzięła udział w uroczystościach na ulicy Sowieckiej w Brześciu, gdzie mogła zobaczyć defiladę sprzętu wojskowego z okresy II Wojny Światowej oraz wysłuchać koncertu orkiestry wojskowej.
Po zakończeniu uroczystości starosta spotkał się z delegacjami organizacji młodzieżowych i studenckich z Białorusi, Litwy, Ukrainy i obwodu Kaliningradzkiego, rozmawiając o możliwościach i kierunkach współpracy. Drugiego dnia o godzinie 4 rano delegacja udała się na teren Twierdzy Brzeskiej, aby obejrzeć rekonstrukcję walk z 1941 roku. W inscenizacji wzięło udział ponad 800 rekonstruktorów przybyłych z 16 krajów, natomiast widzów było ponad 30 tysięcy osób.