Delegacje z zagranicy w powiecie bialskim

Dożynki Powiatowe w Zalesiu były okazją do przybycia na nie delegacji partnerskich powiatów z Litwy, Ukrainy i Niemiec. Jednak dzień wcześniej 27 sierpnia goście z Litwy i Ukrainy, którzy przyjechali przed świętem plonów do powiatu bialskiego mogli zwiedzić urokliwe miejsca, poznać walory gospodarcze powiatu i spotkać się z samorządowcami z tego terenu.

Delegacje z rejonu samborskiego z Witalijem Kimakiem  – przewodniczącym rady na czele i z rejonu wileńskiego: Maria Alioszina – kierownik scentralizowanego wydziału audytu wewnętrznego oraz Grażyna Gołubowska – główny specjalista wydziału kultury, sportu i turystyki były pod wrażeniem rozwoju powiatu.

Partnerzy z zagranicy gościli u burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniewa Kota. Zwiedzili także miasto, słuchając ciekawostek i  historii, którymi dzielił się dr Józef Geresz. Odwiedzili Szkołę Muzyczną I Stopnia im. Karola Kurpińskiego i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim. Mieli możliwość także zapoznać się z jedną z największych firm cukierniczych, nie tylko w Polsce, ale też w skali europejskiej, którym jest Zakład Produkcyjny Dr Gerard sp. z o.o. Na końcu zaś zwiedzili kąpielisko „Międzyrzeckie Jeziorka” wraz ze stokiem narciarskim. Gościom towarzyszyli  wicestarosta bialski Janusz Skólimowski i Marianna Tumiłowicz dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bialskim starostwie.