Dzień Dziecka w Starostwie Powiatowym

Dziś świętujemy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji starosta bialski Mariusz Filipiuk zaprosił do siedziby Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy. Ponad 20-osobowa grupa mogła nie tylko zapoznać się z zasadami funkcjonowania urzędu od kuchni. Uczniowie mieli również niepowtarzalną okazję, żeby wcielić się w role osób pełniących najważniejsze funkcje w samorządzie powiatowym. Dzieci przejęły m.in. gabinety starosty, wicestarosty i sekretarza powiatu. W sekretariatach telefony odbierały nowe panie sekretarki. Pod troskliwą opieką pracowników Starostwa uczniowie z Rzeczycy zaznajamiali się z pracą Wydziałów Finansowego i Rolnictwa i Środowiska oraz zasiedli przy biurkach informatyków i kadrowych. Wizytę na zdjęciach uwiecznił młody zastępca rzecznika prasowego Piotruś Stefaniuk. Dobra atmosfera sprzyjała śmiechom i żartom, którym nie było końca. Dzieci kontynuowały zabawę z okazji ich święta w Kozuli, gdzie specjalnie dla nich zorganizowano gry i zabawy, a także poczęstunek. Uczniom cały dzień towarzyszył starosta Mariusz Filipiuk.