Dzień Konsumenta

15 marca każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta.

Miejski Rzecznik Konsumentów w Białej Podl. wraz z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Białej Podl. zapraszają dnia 15 marca 2016 r. o godz. 13.00 w sali Delegatury Urzędu Wojewódzkiego, ul. Brzeska 41- sala konferencyjna- do wzięcia udziału w spotkaniu

„SPRAWDZAJ CO PODPISUJESZ”.

By uczcić ten dzień jak również podnieść świadomość konsumentów w obszarze skutecznej ochrony ich praw – przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Lublinie wyjaśnią, m.in. zasady postępowania przy zawieraniu różnorodnych umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych jak również udzielą porad i odpowiedzą na pytania związane z tą problematyką. Przybliżą konsumencką stronę rynku usług telekomunikacyjnych. Odpowiedzą na pytania jak bezpiecznie korzystać z usług telefonicznych w szczególności połączeń w roamingu (ważne dla osób wyjeżdżających za granice i mieszkających w strefach przygranicznych). Jak uniknąć wysokich opłat podczas korzystania z Internetu w urządzeniach mobilnych. Co to jest SMS o podwyższonej opłacie? Jak rozpoznać ile to kosztuje. Jak nie dać się oszukać przy zawieraniu umowy i gdzie dochodzić swoich roszczeń, a także dlaczego nie warto oddzwaniać na nieznane numery.

Ponadto Specjalista ds. doradztwa finansowego i konsumenckiego przeprowadzi krótką prelekcję na temat jak świadomie i odpowiedzialnie zaciągać zobowiązania kredytowe oraz będzie udzielał porad finansowych i prawnych głownie konsumentom nadmiernie zadłużonym oraz zainteresowanym upadłością konsumencką.

Scroll to Top