Edukacja prawna mieszkańców Powiatu Bialskiego w Kobylanach

Dnia 19 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach, odbyła się kolejna otwarta prelekcja w ramach zadania – Edukacja prawna na obszarze Powiatu Bialskiego, realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej w współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Samorządowych z/s w Włodawie. Wykład, w którym licznie uczestniczyła młodzież prowadziła – radca prawny/doradca obywatelski p. Maria Wakulewicz.

Tematyka: Zawody prawnicze – ścieżka kariery zawodowej, wprowadzenie w tematykę i zasady świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, prawo spadkowe, dziedziczenie ustawowe a testamentowe, uprawnieni do dziedziczenia, jak sporządzić testament, zachowek, prawo dla każdego – gdzie otrzymam pomoc prawną?