Europejski Tydzień Szczepień

W dniach 24-30 kwietnia 2017 r. po raz kolejny obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień. Głównym celem inicjatywy jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wrażliwych i podatnych grup.

W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zwraca szczególną uwagę na potrzeby i korzyści wynikające ze szczepień na każdym etapie życia. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to „Vaccines work– Szczepionki działają”.

Dodatkowe informacje na temat proponowanych wydarzeń w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień będą publikowane na stronie informacyjnej „Zaszczep
w sobie chęć szczepienia” (www.szczepienia.gis.gov.pl). Więcej informacji na temat obchodów zajdziecie Państwo na stronie WHO: www.who.int/campaignes/immunization-week/2017/event/en.

Aby przybliżyć wszystkim zainteresowanym zagadnienia związane ze szczepieniami, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej w dniach od 25 do 26 kwietnia 2017 r. w godzinach od 8.00 do 10.00, organizuje w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul Warszawskiej 18, punkt konsultacyjno-informacyjny.  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do pokoju nr 12. lub telefonicznie 83 344-41-60 wew. 34

Ulotka ETSZ 2017r

Scroll to Top