Finał Bialskiej Ligi Szachowej

Turniejem w Europejskim Centrum  Szkolenia i Wychowania OHP zakończyła się Bialska Liga Szachowa 2018/2019. Była to już dziewiąta edycja tych zawodów. Ostatni, ósmy turniej w grupie starszej, wygrała Patrycja Waszczuk przed Wiktorem Kukawskim (obydwoje z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim). Trzecie miejsce zajął Piotr Pytka reprezentujący SP nr 1 w Terespolu.

W grupie młodszej – uczniowie do lat 9 – triumfował Jakub Prokopiuk z SP 2 w Radzyniu Podlaskim. Drugie miejsce zajął Mihail Smerachanski z SP Sielczyk, a trzecie Maksymilian Wysokiński z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

W całym cyklu rozgrywek, w turniejach dla uczniów w wieku 10 – 16 lat wzięło łącznie udział 156 szachistów z powiatów: bialskiego ziemskiego, bialskiego miejskiego, radzyńskiego i łosickiego. W turniejach dla dzieci do lat 9 wzięło udział 46 uczniów rozpoczynających przygodę z szachami.

Medalistami klasyfikacji długofalowej w poszczególnych klasyfikacjach zostali:

Uczniowie do lat 9:

1 miejsce – Jakub Prokopiuk – SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim; 2 m. Maciej Waszczuk – SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim; 3 m. Krzysztof Gołębiowski – SP nr 1 w Terespolu;

Uczennice do lat 9:

1 miejsce – Julia Golec – SP nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim; 2 m. Michalina Wasiluk – SP w Misiach, 3 m. Magdalena Kaniuch – SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Uczniowie 10 – 13 lat:

1 miejsce – Bartosz Harasim – SP 2 w Radzyniu Podlaskim; 2 m. – Piotr Gołębiowski – SP nr 1 w Terespolu; 3 m. – Aleksander Nakaziuk – SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim;

Uczennice 10 – 13 lat:

1 miejsce – Hanna Nurzyńska – SP w Kąkolewnicy, 2 m. Anna Oleksiuk – SP w Rogoźnicy; 3 m. Aleksandra Słowikowska – SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim.

Uczniowie 14 – 16 lat:

1 miejsce – Robert Tymoszuk – SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, 2 m. Wiktor Kukawski – SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim; 3 m. Piotr Pytka – SP nr 1 w Terespolu;

Uczennice 14 – 16 lat:

1 miejsce – Patrycja Waszczuk – SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim; 2 m. Marta Michalak – SP nr 1 w Terespolu; 3 m. Karolina Sacharczuk – SP w Sarnakach.

Klasyfikacja szkół.

Igrzyska Dzieci:

 1. SP 3 Międzyrzec Podlaski
 2. SP 2 Międzyrzec Podlaski
 3. SP Misie
 4. SP 1 Terespol
 5. SP 6 Biała Podlaska
 6. SP Rogoźnica
 7. SP 1 Międzyrzec Podlaski,
 8. SP Łomazy
 9. SP Tuliłów

 

Igrzyska Młodzieży:

 1. SP 3 Międzyrzec Podlaski
 2. SP 1 Terespol
 3. SP Łomazy
 4. SP Misie
 5. Katolicka SP Biała Podlaska
 6. SP 6 Biała Podlaska
 7. SP 2 Międzyrzec Podlaski
 8. SP 3 Biała Podlaska

 

Licealiada:

 1. I LO w Białej Podlaskiej
 2. ZSZ nr 1 Biała Podlaska

W rozgrywkach uczestniczyli również uczniowie i uczennice liceów. W grupie chłopców 1 miejsce zajął Grzegorz Olichwirowicz – I LO w Białej Podlaskiej; 2 m. Jakub Niczyporuk reprezentujący tą samą szkołę, 3 m. Marcin Wawszczak – ZDZ nr 1 w Białej Podlaskiej. Wśród uczennic liceów wygrała Julia Litwiniec z LO w Radzyniu Podlaski.

Puchary i nagrody rzeczowe dla zwycięzców klasyfikacji generalnej, ufundowane ze środków Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej i Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. I.J.Paderewskiego wręczył  Wiceprzewodniczący Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego Stanisław Polaczuk. Dodatkowo Fundacja Santander Bank Polska ufundowała nagrody w wysokości po 300 zł dla 5 najlepszych szachistów w grupie uczniów 14 – 16 lat i 5 najlepszych szachistów w grupie 10 – 13 lat, jako dofinansowanie do obozu szkoleniowo – wypoczynkowego, który zostanie zorganizowany przez Bialski Regionalny Związek Szachowy na początku lipca 2019 r. w Serpelicach.

 

Przewiń do góry